Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
marta0859
marta0859
  28 września 2011
Babsy
Babsy: no wlasnie mysle nad jasnym brazem. zobaczymy, najpierw sprawdze, czy nie bedzie mi odpowiadal kolor, jaki wyjdzie po dekolorze. kilka ladnych razy ta czern kladlam, tak z 6, 7- ale na calosc po jakies 10 min, odrosty tylko dluzej.

Ja schodziłam z czarnego tym dekoloryzatorem z L' oreala i mi jakiś taki blond/rudy wyszedł :) Potem kupiłam sobie farbę w piance w odcieniu ciemny blond i śladu po rudym nie było.

Babsy
Babsy: po dekoloryzacji (mam zamiar uzyc decolorant loreala) farbe nalezy trzymac krociutko, tak?

ja trzymałam nawet dłużej niż na opakowaniu zalecali, bo moje włosy są słabo podatne na farbowanie :ziober2: Dobrze, że obyło sie bez zniszczeń, ale ja w sumie nigdy nie miałam problemów z włosami, jak masz obawy to kup farbę bez amoniaku (Schwarzkopf w piance) -> nie wiem, czy dobrze napisałam nazwę, ale wiesz o co chodzi, farba naprawdę nie ma amoniaku, jest bezzapachowa. No i odcienie mają różne, jasny braz też.

Babsy
Babsy: aa, no i jeszcze jedno pytanko: dobra odzywka do splukiwania?

Natura Silk, taka pomarańczowa, ma ładny brzoskwiniowy zapach i ułatwia rozczesywanie.

aha, jeszcze co do tej dekoloryzacji... jak od nasady masz odrosty w swoim kolorze to wyjdą jaśniejsze niż reszta włosów, ale potem farba i tak chwyta równomiernie.
Babsy
Babsy
  28 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja schodziłam z czarnego tym dekoloryzatorem z L' oreala i mi jakiś taki blond/rudy wyszedł :) Potem kupiłam sobie farbę w piance w odcieniu ciemny blond i śladu po rudym nie było.

wlasnie pamietalam o tym, ze polecalas tego loreala, sprawdzilam go i ma niezle recenzje:) ale z drugiej strony pisza o nim, ze to dekoloryzator tylko z nazwy, bo sklad ma jak rozjasniacz:woot: ze nib dekoloryzator powinien zdjac sztuczny kolor do swojego naturalnego, a nie rozjasnic na rudo. ale juz sie na niego zdecydowalam, nie chce mi sie zamawiac innych po allegrach czy gdzie indziej. w domciu mam sredni blond w piance schwarzkopfa i dwa slodkie cappucina joanny.

Konto usunięte
Konto usunięte: ja trzymałam nawet dłużej niż na opakowaniu zalecali, bo moje włosy są słabo podatne na farbowanie

mi lapia szybko, zwlaszcza po dekolorze sa podobniez bardzo podatne na farbe- a nie chce, zeby mi sciemnialy do jakiegos glebokiego brazu;)

Konto usunięte
Konto usunięte: jak masz obawy to kup farbę bez amoniaku (Schwarzkopf w piance) -> nie wiem, czy dobrze napisałam nazwę, ale wiesz o co chodzi, farba naprawdę nie ma amoniaku, jest bezzapachowa. No i odcienie mają różne, jasny braz też.

no wlasnie ja mam, sredni blond:D nie wiem, czy nie lepszy bylby ciemny blond, ale boje sie, ze jednak za ciemne mi wyjda. teraz tylko po wyplacie musze ruszyc w miasto w poszukiwaniu loreala:)

Konto usunięte
Konto usunięte: Natura Silk, taka pomarańczowa, ma ładny brzoskwiniowy zapach i ułatwia rozczesywanie.

to na pewno DO splukania? bo widze ze ona w sprayu jest.

Konto usunięte
Konto usunięte: aha, jeszcze co do tej dekoloryzacji... jak od nasady masz odrosty w swoim kolorze to wyjdą jaśniejsze niż reszta włosów, ale potem farba i tak chwyta równomiernie.

na odrosty postaram sie nie klasc, jak przypadkeim gdzies zlapie, to trudno;)
feuliette
feuliette
  28 września 2011

Planuję pofarbować się farbą CeCe.
Używał ktoś?
Faktycznie tak szybko się spłukuje? ;(

Paulinessa
Paulinessa
  28 września 2011
Babsy
Babsy: aa, no i jeszcze jedno pytanko: dobra odzywka do splukiwania?


Czego od niej oczekujesz i masz jakieś zastrzeżenia co do składników? Np. żeby byłą bardziej naturalna, czy z kondycjonerami?
Babsy
Babsy
  28 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Czego od niej oczekujesz i masz jakieś zastrzeżenia co do składników? Np. żeby byłą bardziej naturalna, czy z kondycjonerami?

hmm raczej naturalna, dawno nie uzywalam odzywek ze splukiwaniem, a patrze w domu na to co mam- wszedzie alkohole jakies.
Paulinessa
Paulinessa
  28 września 2011
Babsy
Babsy: hmm raczej naturalna, dawno nie uzywalam odzywek ze splukiwaniem, a patrze w domu na to co mam- wszedzie alkohole jakies.


Cetyl, cetearyl alkohol? :D
Babsy
Babsy
  28 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Cetyl, cetearyl alkohol? :D

no włacha:and: a to chyba zle;/
Babsy
Babsy
  28 września 2011

piedziele, nie schodze z czarnych( jeszcze nie teraz):ninja:. doczepow, ktore jeszcze roku nie maja, nie wyrzuce, a kupic nikt ode mnie nie kupi, bo wygladaja na uzywane.

Paulinessa
Paulinessa
  28 września 2011
Babsy
Babsy: no włacha a to chyba zle;/


No Moja Droga :rotfl:
Te składniki są w praktycznie każdej odzywce i masce itp, to tłuszczowe emolienty, najpopularniejsze, z grupy chemicznej, które wpływają na odzywienie włosów :)
Babsy
Babsy
  28 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No Moja Droga Te składniki są w praktycznie każdej odzywce i masce itp, to tłuszczowe emolienty, najpopularniejsze, z grupy chemicznej, które wpływają na odzywienie włosów :)

:wtf: aha:lol2: czyli to dobrze:rotfl:
Paulinessa
Paulinessa
  28 września 2011
Babsy
Babsy: aha czyli to dobrze


źle jest jeśli pojawia się alkohol denaturyzowany albo czysty alkohol, jeśli nie jest w formie rozpuszczalnika do dużej ilości ekstraktów i emolientów oleistych.

Właśnie takie odzywki ma Alterra z 'Rossmanna', sama mam odżywkę-maskę i szampony, są też odżywki, bardzo polecam, mega naturalne!
Z naturalnych to też Natur Vital z 'Natury' odżywki.

Ja obecnie jestem bardzo zadowolona z 2 Garniera Naturalna pielęgnacja: z mango (ma silikon też) i taka z avocado (nie ma silikonu).
Paulinessa
Babsy
Babsy
  28 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

dzieki:):*
Paulinessa
Paulinessa
  28 września 2011
Babsy
Babsy: dzieki:):*

nmzc ;*
marta0859
marta0859
  29 września 2011
Babsy
Babsy: wlasnie pamietalam o tym, ze polecalas tego loreala, sprawdzilam go i ma niezle recenzje:)

I to podobno jedyny dekoloryzator dostepny "ot tak", w zwykłych drogeriach. (w Rossmanie i Naturze go nie ma, ale czasem w takich zwykłych "osiedlowych" są)
Ja nie miałam jak zamówić przez internet więc jedynie on mi zostawał.

Babsy
Babsy: ale z drugiej strony pisza o nim, ze to dekoloryzator tylko z nazwy, bo sklad ma jak rozjasniacz

Ja Ci powiem, że zanim uzyłam tego dekoloryzatora, próbowałam z dwoma różnymi rozjaśniaczami i nic to nie dało. Kolor nie zmieniał się NIC, dopiero po tym dekoloryzatorze mi zeszło do rudego.

Babsy
Babsy: ze nib dekoloryzator powinien zdjac sztuczny kolor do swojego naturalnego, a nie rozjasnic na rudo. ale juz sie na niego zdecydowalam, nie chce mi sie zamawiac innych po allegrach czy gdzie indziej. w domciu mam sredni blond w piance schwarzkopfa i dwa slodkie cappucina joanny.

Pewnie nie jest to taki typowy dekoloryzator jakiego uzywwaja u fryzjera, ja nawet nie mam porównania, ale wiem jedno, do fryzjera bym na taki zabieg nie poszła w obawie o swoje włosy.

Babsy
Babsy: mi lapia szybko, zwlaszcza po dekolorze sa podobniez bardzo podatne na farbe- a nie chce, zeby mi sciemnialy do jakiegos glebokiego brazu;)

No mi znowu na odwrót, nigdy nie miałam podatnych włosów, ani na kręcenie ani na farbowanie.

Babsy
Babsy: to na pewno DO splukania? bo widze ze ona w sprayu jest.

aha, to sorry, źle przeczytałam :ninja: tak, ona jest w sprayu

Babsy
Babsy: na odrosty postaram sie nie klasc, jak przypadkeim gdzies zlapie, to trudno;)

jak wolisz :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.