Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
feuliette
feuliette
  2 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: spryskałam włosy po prostu zwilżaczem takim jak przy prasowaniu ubrań się stosuje

ja zawsze jak spryskuje to takim pustym opakowaniem po płynie do mycia okien,niegdy nie mam czasu kupic sobie rozpylacz :rotfl: ale te zwilzenie włosow zarówno zalezy od gestosci włosow ja mampo prostu masakre ;|

Konto usunięte
Konto usunięte: kolor wyszedł mi śliczny

poproszę o zdjęcie!:D
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  5 października 2011

Scandic Line Plus - Water mask (maska owocowa) - polecam, bardzo nawilża i zmiękcza, wygładza włosy a przy tym nie obciąża. :-)
Kokosowa też dobra ale nie aż tak jak ta owocowa.
I juz wiem, dlaczego zapach jest tak wysoko. Chemiczka mi powiedziala, ze zapach przy takiej ilosci ekstraktów musi byc wysoko bo maska by zwyczajnie śmierdziała, dała mi do powąchania niektóre surówce.. Ja bym tego na włosy nie nałożyła, feee...

feuliette
feuliette
  5 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Scandic Line Plus - Water mask (maska owocowa)

hm...może kupię,ustawiam w kolejkę bo mam jeszcze swoją :ziober2:
Denaris
Denaris
  6 października 2011
PILNIE potrzebuję czegokolwiek ,żeby przestały mi wypadać włosy.
Jak tak dalej pójdzie zostanę łysa. :C


Od jakiś dwóch miesięcy mam problem z włosami.
Wypadają garściami,myjąc włosy zostawiam tego tyle we wannie ,że aż trudno określić ilość słowami. Wszędzie są MOJE włosy, boje się nawet czesać ,tyle tego zostawiam na szczotce ...
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  6 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Scandic Line Plus - Water mask (maska owocowa) - polecam, bardzo nawilża i zmiękcza, wygładza włosy a przy tym nie obciąża. :-) Kokosowa też dobra ale nie aż tak jak ta owocowa. I juz wiem, dlaczego zapach jest tak wysoko. Chemiczka mi powiedziala, ze zapach przy takiej ilosci ekstraktów musi byc wysoko bo maska by zwyczajnie śmierdziała, dała mi do powąchania niektóre surówce.. Ja bym tego na włosy nie nałożyła, feee...

A jak wypada w porównaniu ze Stapizem Sleek Line? :)

Konto usunięte
Konto usunięte: PILNIE potrzebuję czegokolwiek ,żeby przestały mi wypadać włosy. Jak tak dalej pójdzie zostanę łysa. :C Od jakiś dwóch miesięcy mam problem z włosami. Wypadają garściami,myjąc włosy zostawiam tego tyle we wannie ,że aż trudno określić ilość słowami. Wszędzie są MOJE włosy, boje się nawet czesać ,tyle tego zostawiam na szczotce ...

Poczytaj opinie o toniku do włosów Garnier Neril, dziewczyny go raczej chwalą. Ja używam, ale na porost i niedługo, więc nie mam swojej opinii jeszcze :)

A.

Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  6 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: PILNIE potrzebuję czegokolwiek ,żeby przestały mi wypadać włosy. Jak tak dalej pójdzie zostanę łysa. :C Od jakiś dwóch miesięcy mam problem z włosami. Wypadają garściami,myjąc włosy zostawiam tego tyle we wannie ,że aż trudno określić ilość słowami. Wszędzie są MOJE włosy, boje się nawet czesać ,tyle tego zostawiam na szczotce ...

ampulki vichy dercos aminexil, na allegro mozna dostac za 100zl. w aptece u mnie 180.
do tego szampon z tej serii, czerwony.

ja sie pozbylem zakoli.

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

sylwik
sylwik
  6 października 2011

pomimo uzywania k-paka moje wlosy nadal sa suche.
zachcialo mi sie rozjasniania z czerni:and:
glorie itp tez probowalam.
oleje niezbyt na moje wlosy dzialaja.

co pomoze?

widzialam sklep z artykulami fryzjerskimi niedaleko, przejde sie tam, wiec nie musi byc drogeryjne.

feuliette
feuliette
  6 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: co pomoze?

ścięcie:And:
tak zwalczyłam przesuszone włosy
+uzywanie kosmetyków mlecznych :)
mmaryjka
mmaryjka
  6 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: co pomoze?

odżywka/maska yes to carrots.
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  8 października 2011
Prinz
Prinz: ja sie pozbylem zakoli.

dobre są te ampułki? ja ścięłam włosy i automatycznie przestały wypadać, chyba były za długie. ale jakby kiedyś coś...
mmaryjka
mmaryjka
  8 października 2011
Prinz
Prinz: ampulki vichy dercos aminexil, na allegro mozna dostac za 100zl. w aptece u mnie 180.

u superpharmie jest promocja, za jakieś 120zł jest 2 w cenie 1.
pijana
pijana
  9 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: u superpharmie jest promocja, za jakieś 120zł jest 2 w cenie 1.

W sensie 2 opakowania ?
Jakiezycietakirap
Jakiezycietakirap
  9 października 2011

hej dziewczyny mam pytanie jaka farba najlepiej bez amoniaku z jasnego blondu uzyskac ciemny blond

Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  9 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: dobre są te ampułki? ja ścięłam włosy i automatycznie przestały wypadać, chyba były za długie. ale jakby kiedyś coś...

swietne. i grubsze wlosy sa, blyszcza sie.. i to nawet inni zauwazaja.

drogie bo drogie, ale wg mnie nic lepszego nie ma.

Konto usunięte
Konto usunięte: u superpharmie jest promocja, za jakieś 120zł jest 2 w cenie 1.

a ile jest tych ampulek? 18? i jakie? bo widzialem ze nowa wersje PRO wprowadzaja do sklepow i moze pozbywaja sie tych starych ;)

o, takie

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

mmaryjka
mmaryjka
  9 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: W sensie 2 opakowania ?

Prinz
Prinz: a ile jest tych ampulek? 18? i jakie?

nie wiem bo widziałam w gazetce i było napisane 2 w cenie 1. a opisane było dziwnie. jutro zobaczę. zwykłe
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.