Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
TobiasCiacho20
TobiasCiacho20
  25 września 2011

co zrobić-by włosy szybko nie odrastały-żeby nie golić się codzieńnie na czasce......PW

Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  25 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: co zrobić-by włosy szybko nie odrastały-żeby nie golić się codzieńnie na czasce......PW

wypal palnikiem.

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

feuliette
feuliette
  25 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: co zrobić-by włosy szybko nie odrastały-żeby nie golić się codzieńnie na czasce......PW

raczej nie mamy na to wpływu,wiem ze da sie przyspieszyc porost wlosow...ale wstrzymac?
TobiasCiacho20
TobiasCiacho20
  25 września 2011
Prinz
Prinz:

;/

Prinz
Prinz: TobiasCiacho20:co zrobić-by włosy szybko nie odrastały-żeby nie golić się codzieńnie na czasce......PW wypal palnikiem.

;/

Konto usunięte
Konto usunięte: TobiasCiacho20:co zrobić-by włosy szybko nie odrastały-żeby nie golić się codzieńnie na czasce......PW raczej nie mamy na to wpływu,wiem ze da sie przyspieszyc porost wlosow...ale wstrzymac?

rozumiem-ale coś muśi być a to na bójne owłosienie czy coś?
feuliette
feuliette
  25 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: rozumiem-ale coś muśi być a to na bójne owłosienie czy coś?

a szukales w necie cos ?
sylwik
sylwik
  25 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: co zrobić-by włosy szybko nie odrastały-żeby nie golić się codzieńnie na czasce......PW

sa srodki dla kobiet na opoznienie odrastania wlosow po depilacji. jakies balsamy, olej z krokosza.
to chyba jedyne:woot:
agoosiaaa
agoosiaaa
  25 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: olej z krokosza.

hahahaha, za pierwszym razem przeczytalam krocza :crylol:
pijana
pijana
  26 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: hahahaha, za pierwszym razem przeczytalam krocza

Ja pier... :rotfl: Ahahaha
TobiasCiacho20
TobiasCiacho20
  26 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: TobiasCiacho20:co zrobić-by włosy szybko nie odrastały-żeby nie golić się codzieńnie na czasce......PW sa srodki dla kobiet na opoznienie odrastania wlosow po depilacji. jakies balsamy, olej z krokosza. to chyba jedyne

ok-dzięki dobre i to....
feuliette
feuliette
  26 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: hahahaha, za pierwszym razem przeczytalam krocza

a ja kosza :ninja:
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  27 września 2011

Niedawno pisalam Wam o tym zamowieniu u pewnego uzytkownika.
Boze jakie jaja :crylol: !!! Jacys idioci tam pracuja.
Prosilam o doslanie tej maski kokosowej na ich rachunek - co mnie obchodzi ich pomylka, powiedzialam im ze owocową wziełam za gratis i co mnie obchodzi ze dali mi towar za ktory nie zaplacilam, to ich problem nie moj a ja odsylac nie bede bo mi sie nie oplaci. Oni powiedzieli ze kokosowej nie doślą. Dałam negatywa.
Na nastepny dzien dostalam maila ze proszą o unieważnienie a w mailu mi odpisali że (UWAGA) :crylol:
Albo odsyłam szampon o prawie takiej samej wartosci co maska albo anuluje komentarz!
Ja mowie ludzie spamietajcie sie, te szampony chodzą na allegro po 7,60 a maska kosztuje 18!!! Jak nie doslecie maski kokosowej to komentarz nie zostanie anulowany. Do porozumienia nie doszlismy.

A dzisiaj dzwoni kurier, otwieram drzwi i z paczką stoi. Zdziwienie, bo nic nie zamawialam. Myslalam, ze moze ta maske doslali. Otwieram a tam:
2 stapizy i maska kokosowa + 3 pompki :crylol:

Data nadania zeszly tydzien, po moim pierwszym telefonie pewnie pracownica wyslala to z opoznieniem a po drugim telefonie facet sam poszedl wyslac przygotowaną przez siebie paczke i dorzucil mi kolejne pompki i ten szampon, a tamta wyslala ta paczke z pierwszego telefonu z samymi pompkami :crylol:

Gorąco polecam tego allegrowicza :crylol:
Teraz mam 3 cale stapizy (+ jeden od nich co kupila szwagierka), za jednego tylko placilam, maske kokosowa za ktora placilam, maske owocową za darmo, szampon za darmo, pomki za darmo :crylol:

Wyslalam im maila, ze dotarla do mnie paczka (teraz beda szukac jaka skoro maski nie dosylali) i sie wsciekna, napisalam ze komentarz anuluje ale tak mysle, ze ja im anuluje a oni mi jeszcze nie wystawili i wystawia mi negatyw potem.
Zostawie to tak jak jest.

Jakby ktos byl zainteresowany to polecam :-) moge podac jeszcze raz uzytkownika w pw.

Babsy
Babsy
  27 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

hehehe:lol2: dobre;)
a skoro juz jestes, to sie zapytam- po dekoloryzacji (mam zamiar uzyc decolorant loreala) farbe nalezy trzymac krociutko, tak?
i druga rzecz... nie wiem, jaki efekt po dekolor mi wyjdzie, a co za tym idzie, jaka farbe do pokrycia kupic;/
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  27 września 2011
Babsy
Babsy: hehehe dobre;) a skoro juz jestes, to sie zapytam- po dekoloryzacji (mam zamiar uzyc decolorant loreala) farbe nalezy trzymac krociutko, tak? i druga rzecz... nie wiem, jaki efekt po dekolor mi wyjdzie, a co za tym idzie, jaka farbe do pokrycia kupic;/

Hmm..
Krócej niż na opakowaniu, czasem nawet 20 min wystarcza, czy nawet tylko 15 przy ciemnych kolorach - z czarnego na jasny brąz, jak potrzymasz 30 min to wyjdzie bardzo, bardzo ciemno.
Ty masz takie czarno-ciemnobrązowe te włoski nie? :-) To zalezy ile razy farbe nakladalas na cale wlosy, jak duzo to zejdziesz do rudego, raczej ciemnego a konce moga byc jeszcze ciemniejsze. Zeby to przykryc to tylko jakis jasny braz, ewentualnie ciemny blond ale nie gwarantuje.
Babsy
Babsy
  27 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Hmm.. Krócej niż na opakowaniu, czasem nawet 20 min wystarcza, czy nawet tylko 15 przy ciemnych kolorach - z czarnego na jasny brąz, jak potrzymasz 30 min to wyjdzie bardzo, bardzo ciemno. Ty masz takie czarno-ciemnobrązowe te włoski nie? :-) To zalezy ile razy farbe nakladalas na cale wlosy, jak duzo to zejdziesz do rudego, raczej ciemnego a konce moga byc jeszcze ciemniejsze. Zeby to przykryc to tylko jakis jasny braz, ewentualnie ciemny blond ale nie gwarantuje.

no wlasnie mysle nad jasnym brazem. zobaczymy, najpierw sprawdze, czy nie bedzie mi odpowiadal kolor, jaki wyjdzie po dekolorze. kilka ladnych razy ta czern kladlam, tak z 6, 7- ale na calosc po jakies 10 min, odrosty tylko dluzej.
Babsy
Babsy
  28 września 2011

aa, no i jeszcze jedno pytanko: dobra odzywka do splukiwania?

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.