Zadziora
Zadziora
  29 kwietnia 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat ZDROWIA, DIET I ĆWICZEŃ . Rozmawiamy o tym jak o siebie dbać, jakie diety stosować i jak ćwiczenia wykonywać by nasze ciało było w najlepsze kondycji.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)

FejkiemJestem
FejkiemJestem
  19 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: yo, yo, napisalam podobno.

niby kto zaleca głodówke? :woot:
agoosiaaa
agoosiaaa
  19 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: niby kto zaleca głodówke?

lekarze przed operacja.
ha ha, wygralam.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  19 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: z czego dupeczko ty chcesz organizm oczyścić?


z toksyn chlopaczku ;)
Konto usunięte
Konto usunięte: :facepalm:


odpowiedz swoja uzasadnij :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Podczas głodówki można pić wyłącznie wodę mineralną niegazowaną z sokiem cytrynowym oraz napary ziołowe np. z babki lancetowatej, lipy i pokrzywy. Najważniejsze w wypadku postu jest dobre przygotowanie się, a później stopniowe wychodzenie z niego. Warunkiem powodzenia postu oczyszczającego jest przeprowadzenie go w atmosferze spokoju, w czasie, gdy nie jesteś zbyt obciążona zajęciami domowymi czy zawodowymi. czytaj dalejGłodówki, wspomagają organizm w oczyszczaniu się z toksyn. Pozwalają poczuć się lekko i zapobiegają też zbyt szybkiemu starzeniu się skóry. Doskonale udaje się dzięki nim odzyskać wrażliwość na smaki i zapachy.


Ja raz na ruski rok robie sobie glodowke, ograniczam sie wtedy do wody i zielonej herbaty - fajniej sie czuje

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

FejkiemJestem
FejkiemJestem
  19 sierpnia 2011
massacre
massacre: Podczas głodówki można pić wyłącznie wodę mineralną niegazowaną z sokiem cytrynowym oraz napary ziołowe np. z babki lancetowatej, lipy i pokrzywy. Najważniejsze w wypadku postu jest dobre przygotowanie się, a później stopniowe wychodzenie z niego. Warunkiem powodzenia postu oczyszczającego jest przeprowadzenie go w atmosferze spokoju, w czasie, gdy nie jesteś zbyt obciążona zajęciami domowymi czy zawodowymi. czytaj dalejGłodówki, wspomagają organizm w oczyszczaniu się z toksyn. Pozwalają poczuć się lekko i zapobiegają też zbyt szybkiemu starzeniu się skóry. Doskonale udaje się dzięki nim odzyskać wrażliwość na smaki i zapachy.

czy to artykuł akredytowany przez lekarza czy zwykłe internetowe brednie ?

Konto usunięte
Konto usunięte: lekarze przed operacja. ha ha, wygralam.

nie głodówke tylko wstrzymanie sie od posiłków na okres 6-12h przed operacja (właczając noc), poza tym co ma piernik do wiatraka?
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  19 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: czy to artykuł akredytowany przez lekarza czy zwykłe internetowe brednie ?


wkleilam z internetu, chyba nie oczekujesz ode mnie, ze bede przepisywac tu ksiazke? wiadomka, ze kopiuj wklej

kiedys sie pytalam lekarza i powiedzial, ze to stary babciny sposob i ze nie ma nic przeciwko, ze faktycznie oczyszcza z toksyn, zeby pamietac jednak by pic duzo wody niegazowanej i zielonej herbaty. nic nie bylo z tekstow, ze pan doktor zaleca, ale powiedzial, ze wtedy czlowiek czuje sie lepiej, lzej itd.
wiesz, ja tam mam to w dupie, bo ja faktycznie sie czuje wtedy lepiej.

dalej nie uzasadniles swojej wypowiedzi ktora rozswietlilaby mi troche, dlaczego to negujesz?
nie wszystko w necie jest bujda :D

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  19 sierpnia 2011

ach znalazlam bardziej rzetelne zrodlo, moze z nim sie zgodzisz, skoro ty nie chcesz powiedziec co jest nie tak z glodowkami :lol:

Wedle propagatorów metody ma to służyć oczyszczeniu organizmu. Nie warto się jednak łudzić, że jest to możliwe. Oczyścić można się jedynie na poziomie przewodu pokarmowego, gdyż uwolnienie tkanek i pełne oczyszczenie organizmu jest niemożliwe do zrealizowania.

znalazlam tez to:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie jest stanowisko medycyny odnośnie głodówek? Jednoznaczne - nie jest to metoda korzystna, a przeprowadzona niewłaściwie może spowodować pogorszenie stanu zdrowia, a w skrajnych przypadkach nawet śmierć. W czasie głodówki obniża się ciśnienie krwi, poziom cukru, zmniejsza się aktywność nerek, do wzmożonej pracy zmuszona jest wątroba. Głodówka ma zastosowanie jedynie przed i po niektórych zabiegach operacyjnych, albo przed niektórymi badaniami.

dalej nic nie jest napisane na temat dlugosci takiej niszczacej glodowki?

a i agoosia miala po czesci racje :rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: Zależy jak na nią spojrzymy. Jeżeli jak na jednodniowy zabieg po świątecznym szaleństwie kulinarnym, celem odciążenia przewodu pokarmowego, przygotowania się do zabiegu chirurgicznego lub badania diagnostycznego, to jest to jak najbardziej polecany sposób. Jeśli jednak ma to być metoda na pozbycie się zbędnych kilogramów to warto od razu zdać sobie sprawę, że w ten sposób nie uzyskamy trwałej i właściwej redukcji wagi. Drastyczne odcięcie kalorii to jedna z najmniej skutecznych form odchudzania. W ten sposób pozbędziemy się tkanki mięśniowej, a jej utrata jest najgorszą rzeczą jaka może nas spotkać. Większość składników energetycznych, przede wszystkim tłuszczy spalana jest w mitochondriach (centrum produkcji energii w komórce), które znajdują się we włóknach mięśniowych. Ten proces odgrywa decydującą rolę przy gubieniu zbędnego zapasu tłuszczu. Spalanie w mitochondriach jest jedyną możliwością pozbycia się tkanki tłuszczowej. Diety "głodówkowe" pozbawiają nas właśnie tej możliwości.


cytaty by:
doradca żywieniowy, dietetyk i psycholog Agata Szczerkowska, z Centrum Dietetyki Żywienia i Zdrowia w Sopocie.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

mmaryjka
mmaryjka
  19 sierpnia 2011

ja tam sobie nigdy nie robiłam głodówki, ale raz na jakiś czas stosuję dietę oczyszczającą i jest zajebiście. moja energia wzrasta.

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  19 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale raz na jakiś czas stosuję dietę oczyszczającą i jest zajebiście. moja energia wzrasta.


na czym polega taka dieta oczyszczajaca?

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

mmaryjka
mmaryjka
  19 sierpnia 2011
massacre
massacre: na czym polega taka dieta oczyszczajaca?

http://www.pella.pl/Odzywianie/Odchudzanie-i-diety/Szesc-zasad-detoxu-Gillian-McKeith.html
z tym, że ja przez pierwsze 3-4 dni jem samą surowiznę, a później do 10 dni staram się dojść do normalnego odżywiania, powoli.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  19 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: http://www.pella.pl/Odzywianie/Odchudzanie-i-diety/Szesc-zasad-detoxu-Gillian-McKeith.html z tym, że ja przez pierwsze 3-4 dni jem samą surowiznę, a później do 10 dni staram się dojść do normalnego odżywiania, powoli.


to nie dla mnie - w sensie nie potrafilabym systematycznie sobie przygotowywac jakis potraw, o tej o tej to o tamtej tamto - tak z innej beczki, moj kumpel trenuje kulturystyke, ma jakies takie dziwne rzeczy poprzygotowywane w pudeleczkach i nie moze sie z niczym spoznic wiecej niz piec minut - ma budziki poustawiane kiedy ma jesc :woot:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

mmaryjka
mmaryjka
  19 sierpnia 2011
massacre
massacre: to nie dla mnie - w sensie nie potrafilabym systematycznie sobie przygotowywac jakis potraw, o tej o tej to o tamtej tamto

no ja się staram. oczywiście nie trzymam się tej rozpiski z linka tylko jem to co tam było napisane, mniej więcej. jem 6 posiłków dziennie wtedy w tym jeden to jakiś koktail.
mi to pomaga, czy zdrowe czy nie - najważniejsze jak ja się po tym czuję, a czuję się rewelacyjnie.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  19 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: mi to pomaga, czy zdrowe czy nie - najważniejsze jak ja się po tym czuję, a czuję się rewelacyjnie.


dokladnie, ja sobie robie 2-3 dni na samej wodzie i herbatach zielonych - nie zeby schudnac, ale wlasnie po tym duzo lepiej sie czuje :D

generalnie glodowka oparta tylko na przyjmowaniu plynow pasuje mi bardziej, bo z reguly i tak nie mam czasu jesc, wiec dla mnie to zadne wyrzeczenie tak naprawde.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

mmaryjka
mmaryjka
  19 sierpnia 2011
massacre
massacre: generalnie glodowka oparta tylko na przyjmowaniu plynow pasuje mi bardziej, bo z reguly i tak nie mam czasu jesc, wiec dla mnie to zadne wyrzeczenie tak naprawde.

nieee, takiej to ja bym nie mogła. za bardzo lubię jeść, choć nie wyglądam. ale warzywa i owoce mogłabym jeść bez żadnej przerwy. nawet teraz siedzę i wpieprzam marchewke z rodzynkami
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  19 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: i wpieprzam marchewke z rodzynkami


ja wole nie, siedze przed kompem i sie zapominam... winogron kiedys tyle zjadlam, ze wymiotowalam :ninja:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

WiadomoOd1410
WiadomoOd1410
  19 sierpnia 2011
massacre
massacre: z toksyn chlopaczku ;)

czyli randap czy co?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.