Deka666
Posty: 15 (po ~171 znaków)
Reputacja: 6 | BluzgometrTM: 0
Deka666
  8 grudnia 2014 (pierwszy post)

Witam.

Co się stało z skalą ocen? Nikomu nie moge przyznać oceny...

xxTylkoNaChwilexx
xxTylkoNaChwilexx
  10 grudnia 2014

W sumie pomysł z tym tak/nie do głupich nie należy, aczkolwiek nie pasuje do takiego portalu jak fotka :) Ten portal słynął (odkąd pamiętam) z oceniania zdjęć skalą od 1 do 10. Takie zaznaczanie tak/nie pasuje do portalu typu badoo. Dodatkowo fajnie by było ze strony adminów gdyby to jakoś bardziej ogarnięte było np. przez podglad kto głosował.

Sandruska134
Posty: 1 (po ~46 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 15
Sandruska134
  10 grudnia 2014

Odechciało mi się siedzieć na tym portalu !

Katriona
Katriona
  10 grudnia 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Siobhan: Średnia w tej chwili wyliczana jest za pomocą specjalnego algorytmu na podstawie głosów oddanych na Tak i na Nie. Maksymalna średnia to nadal 11 :) Pozdrawiam, Marta, Fotka.Team a jaki to jest specjalny algorytm, który pozwoli uzyskać średnią maksymalną 11? :)


Konto usunięte
Konto usunięte: skoro zrobiliście takie radykalne zmiany to dodajcie jeszcze funkcję wyłączenia powiadomień na pw że ja i ktoś powiedzieliśmy sobie "tak" ;) to trochę spam jak dla mnie i w dodatku niepotrzebny, bo pw mam zablokowane i to mi przeszkadza.


zadałam wcześniej pytania i nie uzyskałam na nie odpowiedzi :)
Katriona
Katriona
  10 grudnia 2014

Poza tym, jak już chcieliście tak bardzo zsumować wszystkie TAKi i NIE to trzeba było zrobić wgląd na to w oddzielnym miejscu ;) Standardowe głosowanie, które było znakiem rozpoznawczym fotki - zostawić a dodatkowo dodać ten wasz cudowny magnes. Myślę, że wtedy nikt by się nie oburzał, a nawet i inni by to może poparli jako ROZSZERZENIE funkcjonalności, a nie zastępowanie starej i sprawdzonej jakimś niewypałem, za którym są tylko Ci z "oczkiem" :)

esquilo
Posty: 22080 (po ~141 znaków)
Reputacja: -449 | BluzgometrTM: 659
esquilo
  10 grudnia 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak będę miał ochotę nawiązać kontakt to bez pomocy napiszę, ułomny nikt nie jest na tym portalu nie trzeba pomocy w dialogach. Właśnie oceną wzrokową było oceny zdjęć. Magnes może i jest dobry ale jak się ustawi na dane województwo a nie jak leci wszystko z taśmy desperanci będą klikać cały dzień Tak, tak, tak :D

Kwestia Magnes-u - wchodząc na profil masz dodatkową opcję, kiedyś tego nie było.
Co do pomocy - podałam Ci tylko możliwości, więc proszę nie szarżuj ;-).
Konto usunięte
Konto usunięte: kurde dla czego tak mało razy można edytowac post? Nie lepiej jakiś czasowy limit

Jak już zauważyłeś limit takowy jest - edytowałeś - wynosi 5 minut (wystarczy) od dodania posta pierwotnego. :-).

_____________
Konto usunięte
Konto usunięte: Standardowe głosowanie, które było znakiem rozpoznawczym fotki

Głosowanie w skali 1-11 było opcją, a znakiem rozpoznawczym Fotki była, jest i będzie możliwość umieszczania na swoim profilu zdjęć - co nawet wynika z samej nazwy serwisu.

Ogólnie rzecz ujmując: user/ka prezentuje siebie poprzez to co umieszcza na profilu, głównie są to fotki - widoczna na nich tematyka, pokazanie siebie i pasji, etc.. Dodatkowo możliwość komentarzy, opisów, zachowanie widoczne na czacie, w postach forum czy transmisjach lub info zawarte w opisie jest przyczynkiem do tego.

Obecna skala ocen poprzez - nie oszukujmy się często wzrokowe ("na pierwszy rzut oka") ocenianie profili za pomocą TAK/NIE ukróciło tylko niezbyt miły dla oka proceder pretensji o zbyt wysokie/niskie oceny - stricte uprościło go z uwagi na nieużywanie pełnej skali.
Jak już w kilku wątkach wypowiadano się - zostało to uproszczone.

Dodam jeszcze, ponieważ wielokrotnie mnie o to pytano: obopólne "TAK" zwieńczone podwójnym serduszkiem to nie automatyczna parka fotkowa, a graficzny znak informujący o dopasowaniu. Pamiętajmy, że jest on umowny, ale nie stanowi wymogu, wymuszenia, a ciekawą graficzną formę/info o/obopólnym "TAK".
UpiornaKolorowanka
UpiornaKolorowanka
  10 grudnia 2014
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Konto usunięte
Konto usunięte: Siobhan: Średnia w tej chwili wyliczana jest za pomocą specjalnego algorytmu na podstawie głosów oddanych na Tak i na Nie. Maksymalna średnia to nadal 11 :) Pozdrawiam, Marta, Fotka.Team

Jak można z widzenia czysto matematycznego gdy mamy tylko zmienne TAK/NIE a więc 1 i 0 uzyskać średnią 11? Takiego algorytmu nawet sam Bóg nie stworzy. Czy programiści fotki są lepsi od Boga? xD
Katriona
Katriona
  10 grudnia 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak można z widzenia czysto matematycznego gdy mamy tylko zmienne TAK/NIE a więc 1 i 0 uzyskać średnią 11? Takiego algorytmu nawet sam Bóg nie stworzy. Czy programiści fotki są lepsi od Boga? xD


Chyba oni sami nie wiedzą jak to do końca działa, ponieważ jak widzę nikt nie jest w stanie na to jakże proste pytanie odpowiedzieć (: Chyba, że TAK działa jak 11 a NIE jak 1. Chociaż wtedy jest bez sensu budowanie nadal skali ocen od 1 do 11, mogliście to też uprościć do maksimum i zrobić skalę nawet minusową :)

Tak, pomysły tworzone i realizowane tylko w gronie "oczek" jest najlepszym pomysłem by postawić userów przed faktem dokonanym, a tak naprawdę to ich zdanie powinno się liczyć, bo to dzięki nim ten portal jeszcze jakoś funkcjonuje.
Myślałam, że nauczkę mięli po tym jak zlikwidowali "parki", które po chwili zostały przywrócone, co też miało być niby dla DOBRA użytkowników.
W efekcie portal rozwija się w stronę kopiowania pomysłów z innych stron, a ta fotka, która była przed laty odeszła w zapomnienie. Tylko ciekawe, czy aby na pewno wyjdzie to na dobre tym, którzy te cudowne zmiany wymyślają, bez chociażby grupy testowej będącej poza ich kręgiem [bądź kręgiem ich ulubieńców] :).
Chcecie zmian? Ok, ale liczcie się ze zdaniem osób, które korzystają z waszych usług, w tym przypadku z portalu.

Jak wyżej napisano - jest to portal do wstawiania swoich zdjęć, ale nie ma już możliwości indywidualnej oceny każdego ze zdjęć. Bo co z tego, że np. podoba mi się jedno zdjęcie i mogę ocenić je na 10-11 a dwa pozostałe - nie? To jak mam być sprawiedliwa? Poza tym nie każdy szuka tutaj swojej drugiej połówki, nie jesteście alfą i omegą by swatać ludzi tylko i wyłącznie bo klikną sobie "TAK". Ludzie jak chcieli i się sobie podobali to potrafili sami zagadać, nie potrzebowali do tego udogodnień i uproszczeń. Ale widocznie twórcy jak zawsze wiedzą lepiej.

Pozdro! P.S. Fajny mam bluzgometr w porównaniu do napisanych postów ;3 który wziął się chyba z choinki ^^
UpiornaKolorowanka
UpiornaKolorowanka
  10 grudnia 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Chyba oni sami nie wiedzą jak to do końca działa, ponieważ jak widzę nikt nie jest w stanie na to jakże proste pytanie odpowiedzieć (: Chyba, że TAK działa jak 11 a NIE jak 1. Chociaż wtedy jest bez sensu budowanie nadal skali ocen od 1 do 11, mogliście to też uprościć do maksimum i zrobić skalę nawet minusową :)


To jedyne sensowne wytłumaczenie. TAK=11 NIE=0
Ale w takiej sytuacji gdy występują tylko dwie zmienne aż prosi się o użycie systemu binarnego. Ale przecież to fotka i wszystko tutaj musi być dosłownie na opak. xD
esquilo
Posty: 22080 (po ~141 znaków)
Reputacja: -449 | BluzgometrTM: 659
esquilo
  10 grudnia 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Chyba oni sami nie wiedzą jak to do końca działa, ponieważ jak widzę nikt nie jest w stanie na to jakże proste pytanie odpowiedzieć

Warto wnikliwie i na bieżąco czytać treść powstałych w ostatnich dniach tematów.

Konto usunięte
Konto usunięte: mogliście to też uprościć do maksimum i zrobić skalę nawet minusową :)

Uproszczeniem nazywasz poszerzenie skali do minusów? d83dde02

Konto usunięte
Konto usunięte: W efekcie portal rozwija się w stronę kopiowania pomysłów z innych stron, a ta fotka, która była przed laty odeszła w zapomnienie.

Podobieństwa to nie kopie.
.
Co do dawnej fotki - jak już wspominałam - kwestia przyzwyczajenia. Gdyby wszystko było takie samo jak dotychczas portal zatrzymałby się w miejscu. Większe grono użytkowników krzyczałoby postami i wiadomościami o zmiany. Teraz systematycznie wchodzą nowości. Reakcje są różne, każdy ma prawo do wyrażenia własnego zdania, ale nie idź w zaparte i nie pisz mi proszę, że nikt nie bierze pod uwagę zdania userów/el, chociażby forum i trwające dyskusje są tego przykładem.

Coś się dzieje. I o to w sumie chodzi. O świeżość, ruch.
Sniek
Sniek
  10 grudnia 2014

od włączenia tych Tak i Nie chyba spadła liczba ludzi online albo źle zauważyłem :D

naibatsa
naibatsa
  10 grudnia 2014

Po prostu teraz bardzo popularna jest aplikacja Tinder gdzie macie coś podobnego (szuka w okolicy kobiety/faceta i dajesz TAK/NIE czy serduszko/krzyzyk - jak ktoś odwzajemni to dostaje dane do FB i można czatować, itd.), w USA bardzo popularne, w Polsce też już od pewnego czasu. Fotka.pl zauważyła i chce iść z duchem czasu i papugować to. Brawo! |Hahaha...

WladcaGasek
WladcaGasek
  10 grudnia 2014
esquilo
esquilo: Co do dawnej fotki - jak już wspominałam - kwestia przyzwyczajenia. Gdyby wszystko było takie samo jak dotychczas portal zatrzymałby się w miejscu. Większe grono użytkowników krzyczałoby postami i wiadomościami o zmiany.


Portal sie nie zatrzymal, lecz cofnal. Nikt nie chcial zadnych zmian, tylko administratorzy.
WladcaGasek
WladcaGasek
  10 grudnia 2014
esquilo
esquilo: Co do dawnej fotki - jak już wspominałam - kwestia przyzwyczajenia. Gdyby wszystko było takie samo jak dotychczas portal zatrzymałby się w miejscu. Większe grono użytkowników krzyczałoby postami i wiadomościami o zmiany.


Portal sie nie zatrzymal, lecz cofnal. Jakos nikt nie chcial zadnych zmian, tylko administratorzy.
veronika69
Posty: 14 (po ~291 znaków)
Reputacja: 3 | BluzgometrTM: 0
veronika69
  10 grudnia 2014

Często mam "Wystąpił błąd podczas głosowania. Prosimy spróbować ponownie." czy to nie czasem ma związek z tym, że głosuje na dziewczyny?

Sniek
Sniek
  10 grudnia 2014

idę się pociąć chlebem :( moje życie teraz sensu nie ma :(

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.